Czym obrobić brzegi tarasu?

0
11 April 2018 kategorie:

Sposób wykończenia krawędzi tarasu jest jednym z najważniejszych elementów podczas prac wykończeniowych. Zarówno rodzaj jak i montaż użytej hydroizolacji mają bezpośredni wpływ na szczelność tarasu tak i jego estetytkę

Prowadząc prace wykończeniowe na posadzkach tarasów należy zadbać o każdy szczegół. Najważniejszym elementem również w przypadku posadzek podniesionych wentylowanych jest prawidłowe wykonanie warstwy hydroizolacyjnej. Pomimo, że izolacja została wykonana z najlepszych materiałów, z największą starannością to słabością może okazać się jej wykończenie w części okapowej. Doświadczenie pokazuje, że znakomita część posadzek balkonów i tarasów ulega szybkiej destrukcji właśnie w strefie okapowej. Ma to bezpośredni związek z dużą ilością pojawiającej się wody opadowej, zebranej z całej powierzchni posadzki, która niewłaściwie odprowadzona wpływa pod warstwę izolacji przeciwwodnej powodując zawilgocenie ściany i stropu.

Skutecznym rozwiązaniem przy odporwadzeniu wody poza płytę balkonową będzie zastosowanie profilu okapowego Renoplast W30. Użycie kompletnego systemu składającego się z profili okapowych prostych, narożników, łączników oraz odbojników przyściennych zapewnia łatwość, szybkość montażu oraz szczelność połączeń między profilami. Najważniejsze jest jednak to, że opatentowana konstrukcja profilu okapowego W30 nie dość, że jest sztywnym oparciem dla płyt tarasowych to daje nam stuprocentową szczelność na połączeniu z materiałem izolacyjnym.

Innowacyjność modelu W30 oraz W30R polega na sprowadzeniu krawędzi izolacji poniżej jej poziomu (do tzw. koryta odwadniającego profilu). Jest to ogromna korzyść dla wykonawcy izolacji, gdyż problem podciekania wody pod izolację i dalej w przegrody całkowicie znika. Jakiekolwiek problemy związane z brakiem przyczepności izolacji do okapnika, błędami wykonawczymi przestają mieć znaczenie. Jest to jedyne, właściwe, skuteczne i nieskomplikowane rozwiązanie do wykończenia krawędzi balkonów i tarasów z posadzką podniesioną z płyt układanych na podkładkach, gdzie jako izolację możemy zastosować materiały takie jak: papa termozgrzewalna, membrana PVC, membrana EPDM lub zaprawa uszczelniająca.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem z realizacji tarasu podniesionego-wentylowanego.

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz