Jak uszczelnić taras przy krawędziach?

0
07 March 2018 kategorie:

O tym jak istotna jest dbałość o każdy szczegół przy wykonywaniu tarasów przekonał się już niejeden użytkownik. Jakiekolwiek zaniedbania bardzo szybko dają o sobie znać w postaci degradacji posadzek, zacieków na ścianach oraz przecieków w warstwy przegród budowlanych powodując ich destrukcję.

W większości przypadków problemy z posadzkami balkonów i tarasów rozpoczynają się właśnie od krawędzi. Woda opadowa, która pojawia się na posadzce balkonu czy tarasu kumuluje się wzdłuż krawędzi, przez którą powinna zostać skutecznie odprowadzona na zewnątrz. Wszelkie wady czy błędy w wykonaniu części okapowej bardzo szybko ujawnią się w formie przecieków.

Szukając sposobu na wykończenie krawędzi tarasu należy wziąć pod uwagę zastosowanie systemowych profili okapowych. Pierwszą rzeczą, która przemawia za systemowymi profilami okapowymi jest kompletność systemu, w którego skład wchodzą odcinki proste, narożniki, łączniki oraz odbojniki przyścienne. To sprawia, że każde połączenie wykonane pomiędzy elementami systemu będzie wykonane w sposób prawidłowy - szczelny. Dzięki temu unikamy indywidualnie wykonywanych nacięć, zagięć i innych zabiegów, które nie dają gwarancji szczelności w miejscach łączenia.

 

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest zabezpieczenie antykorozyjne profili okapowych. Powłoki lakiernicze powinny być dobrane do oddziaływania w miejscu, w którym profile są montowane, to znaczy powinny posiadać odporność m.in. na oddziaływanie zapraw cementowych, z którymi mają bezpośredni kontakt oraz na warunki atmosferyczne, w tym UV.

Najważniejsze jest aby jakość była potwierdzona obowiązującymi dokumentami jakościowymi. W przypadku profili okapowych, które są wyrobami budowlanymi, spełnienie rygorystycznych wymagań potwierdzone może zostać znakiem jakości CE w oparciu o dokument europejskiej oceny technicznej.

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz