Jak uzyskać równą posadzkę na podstawkach tarasowych?

0
15 December 2017 kategorie:

Decyzja o wyborze rodzaju posadzki na balkon lub taras może stanowić nielada wyzwanie dla ich użytkownika, który nie posiada odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Obecnie zauważalny jest trend posadzek wentylowanych, czyli posadzek, w których warstwę wykończającą stanowią płytki grubowarstwowe np. ceramiczne lub z kamienia naturalnego. Takie płytki układane są na podkładkach tarasowych SMART po to, by nie były stale związane z podłożem i nie dochodziło do ich zniszczenia na wskutek naprężeń termicznych lub konstukcyjnych występujących zawsze na naszych balkonach i tarasach.

Najczęściej spotykanym problemem dla posadzek wentylowanych na podkładkach jest nierówne podłoże. Nawet kilkumilimetrowe nierówności potrafią zniszczyć efekt końcowy poprzez różnice wysokości krawędzi sąsiadujacych płytek. Z tego właśnie powodu podkładki tarasowe dają możliwość niwelowania tych nierówności w prosty i trwały sposób. Podkładka tarasowa SMART zbudowana jest z czterech elementów, a ich elastyczne połącznie pomiędzy nimi pozwala na jej precycyjne dopasowanie się do podłoża. Takie rozwiązanie zapewnia stabilne i niezależne punkty podparcia dla płytek. Drugą cechą rozwiązującą problem nierównej posadzki jest system poziomowania przy użyciu krążków dystansowych o różnych grubościach.

Kolejnym problemem, który możemy napotkać podczas wykonywania posadzki podniesionej wymagającej precyzyjnego poziomowania, jest zła jakość płytek. Różnica w ich grubości w jednej partii może sięgać nawet kilku milimetrów sprawiając, że pomimo idealnie równego podłoża, sama posadzka nie będzie równa, co negatywnie wpływa na walory estetyczne i użytkowe.

Idealnym rozwiązaniem pozwalającym na uporanie się z tym problemem jest zastosowanie krążków dystansowych o różnych grubościach, które zniwelują nawet półmilimetrowe nierówności. Tak dokładny system poziomowania jest jedną z wielu zalet podkładek tarasowych SMART dla posadzek z płyt grubowarstwowych.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wykonywaniu posadzki podniesionej,wentylowanej i układaniu płytek na podkładkach tarasowych jest strefa okapowa. Krawędź balkonu lub tarasu nie tylko powinna być wykończona w spoosób estetyczny, ale przede wszystkim skutecznie odprowadzać wodę z powierzchni posadzki.

Pamiętajmy również o tym, że miejscem, w którym gromadzi się największa ilość wody oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń jest krawędź balkonu czy tarasu. Tutaj warto zwrócić uwagę na aluminiowe profile okapowe, przeznaczone do tego typu rozwiązania. Ich solidna, sztywna konstrukcja oraz odpowiedni kształt gwarantują stabilne oparcie dla płytek na podkladkach tarasowych SMART, a wysokiej jakości powłoka malarska zabezpiecza przed korozją oraz estetycznie wygląda.

 

 

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz