Masz problem z tarasem lub balkonem?

0
07 October 2015 kategorie:

Tarasy i balkony oprócz funkcji użytkowej pełnią również funkcję dekoracyjną wznoszonych budynków. Niestety, jest to również ten element budynku, który sprawia użytkownikom najwięcej problemów związanych z trwałością warstw posadzkowych. Wówczas psuje idealny wizerunek naszego domu. Najbardziej popularną formą wykończenia tarasów i balkonów jest posadzka z płytek ceramicznych na zaprawie klejowej z izolacją pod płytkową z zaprawy uszczelniającej.

Zwykle destrukcja tarasu i balkonu rozpoczyna się od strefy okapowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stosowanie niewłaściwych materiałów do zabezpieczenia strefy okapowej. Powszechnie okapniki wykonuje się z powlekanych blach stalowych lub aluminiowych, które nie są materiałem przeznaczonym do takiego zastosowania. Kilka powodów, dla których nie należy stosować tego typu materiałów:

1. Po pierwsze producenci blach powlekanych deklarują zastosowanie ich produktów do wykonywania obróbek blacharskich przy wykonywaniu dachów, gdzie nie występuje środowisko zapraw na bazie cementu.

2. Po drugie, arkusze blachy o grubości ok. 0,5 mm są bardzo wiotkie, w związku z tym dopasowują się do nierówności podłoża, często powodując zaleganie wody tuż przy czole płytki.

3. I po trzecie, najważniejsze, blachy powlekane nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego, odpornego na oddziaływanie środowiska alkalicznego, w którym są zamontowane.

Przy wyborze materiałów do wykończenia balkonów i tarasów należy zwrócić uwagę czy produkty są przeznaczone do zastosowania w tym miejscu. Jeśli tak powinno to być potwierdzone dokumentem potwierdzającym pozytywne wyniki przeprowadzonych badań a tym samym przydatność produktu do takiego zastosowania.

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz