Poziomowanie płyt na tarasie

0
21 February 2018 kategorie:

Posadzka podniesiona na tarasie lub balkonie to dobra alternatywa dla posadzek z płytek ceramicznych układanych na warstwie kleju.

Prosty i szybki montaż płyt oraz brak trwałego połączenia z podłożem to jedne z najważniejszych zalet tego typu posadzki. Zastosowanie takiego rozwiązania na tarasie lub balkonie umożliwia uzyskanie równej płaszczyzny, co niweluje ryzyko powstawania zastoisk wody na jej powierzchni.Podczas wykonywania tarasu i balkonu często spotykamy się z nierównościami podłoża np. zakładkami powstającymi podczas zgrzewania ze sobą kolejnych fragmentów hydroizolacji. Kolejnym problemem, na który możemy się natknąć podczas remontu tarasu i balkonu, jest różnica w grubości używanych płyt. Świetnym rozwiązaniem w obu przypadkach będzie wybór posadzki podniesionej wentylowanej, która przy pomocy podkładek tarasowych i krążków poziomujących pozwoli nam uzyskać równą płaszczyznę posadzki. Przyjrzyjmy się zatem bliżej podkładkom tarasowym SMART produkowanym przez firmę RENOPLAST, a w szczególności ich budowie.

Podkładki SMART, wykonane z wysokiej jakości tworzywa, zapewniają długoletnią trwałość i odporność na zewnetrzne warunki atmosferyczne, a zastosowane przez producenta elastyczne połączenie pomiędzy elementami podkładki umożliwia stabilne i niezależne podparcie dla płyt. Taka budowa daje możliwość podzielenia podkładki np. na połowę, dzięki czemu w prosty sposób otrzymujemy dodatkowe punkty podparcia, które są potrzebne przy płytach o wymiarach większych niż 30x30 cm. Takie rozwiązanie pozwala na ich efektywiejsze wykorzystanie.

Poziomowanie płyt przy użyciu podkładek SMART jest intuicyjne. Wystarczy użyć odpowiedniej grubości krążka poziomujacego i ułożyć go na podkładce. Krążki poziomujące można nakładać również na siebie w dowolnej konfiguracji, dzięki czemu uzyskamy równą płaszczyznę płyt. Do dyspozycji mamy cztery rodzaje krążków poziomujących, każdy o innej grubości:

- niebieski krążek poziomujący o grubość 0,5mm

- pomarańczowy krążek poziomujący o grubość 1,0mm

- żółty krążek poziomujący o grubość 2,0mm

- zielony krążek poziomujacy o grubość 3,0mm

Prosta budowa podkładki tarasowej SMART oraz system krążków poziomujacych zapewniają równość posadzki, przyśpieszają i ułatwiają montaż. Jako wykończenie tarasu warto zastosować aluminiowe profile posiadające 100% zabezpieczenie antykorozyjne. Przykładowo może to być profil W30 lub profil W30R z możliwością montażu rynny. Modele te posiadają odpowiednią sztywność oraz stanowią solidne oparcie dla płyt krawędziowych balkonów i tarasów. Profile zostały zaprojektowane w taki sposób, aby woda spływając po warstwie hydroizoalcji nie miała możliwości przedostania się pod jej powierzchnię.

Profil okapowy W30

Posadzka podniesiona wentylowana na tarasie i balkonie wykonana przy użyciu podkładek tarasowych SMART i profilów okapowych firmy RENOPLAST, pozwoli nam długo cieszyć się idealnym stanem tarasu i balkonu, co z pewnością przełoży się na przyjemność z użytkowania ich powierzchni.

 

 

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz