Profile łukowe na balkony i tarasy

0
11 October 2017 kategorie:

Balkony o nietypowych kształtach oprócz niewątpliwego uroku stanowią wyzwanie dla wykonawców. Obróbka czoła balkonu w kształcie łuku jest problematyczna nie tylko ze względu wykonanie posadzki - cięcie płyt czy dopasowanie hydroizolacji ale również odpowiednie wykończenie krawędzi. Prawidłowa obróbka tej strefy zwykłą blachą jest w zasadzie niemożliwa.

Przy balkonach po łuku warto zainwestować w produkt gotowy lub tworzony na zamówienie, oszczędzi nam to nie tylko czasu ale również znacznie ułatwi cały montaż. O ile przy nietypowych balkonach z posadzkami z płytek ceramicznych, żywic należy wykonać profil łukowy według szablonu o tyle przy posadce podniesionej-wentylowanej możliwe jest zastosowanie gotowego zakrzywionego profilu W30, który dopasowuje się do kształtu balkonu. Tak wykonany profil łukowy, dzięki specjalnym nacięciom swobodnie daje się kształtować, tak jak widać to na prezentowanej grafice. Profile okapowe wykonane w ten sposób montuje się analogicznie to standardowych, łącząc je poprzez łączniki oraz zakańczając odbojnikami przyściennymi. Brak widocznych przerw i załamań wpływa korzystnie na estetykę balkonu i całego budynku.

Profile W30 posiadają innowacyjny sposób odprowadzenia wody z powieszchni balkonu. Membrana PVC/EPDM podążając za kształtem profilu dochodzi do niżej położonych otworów przelewowych. To "zejście" eliminuje powszechny problem uszczelnienia styku krawędzi membrany z powierzchnią balkonu. W przypadku niedrożności otworów przelewowych profil posiada "awaryjne" otwory, przez które wydostanie się woda, będzie to jednocześnie sygnał o konieczności przeglądu.

Profil W30 na tarasy podniesione-wentylowane

Profił łukowy W30 marki Renoplast

profił łukowy na balkon i taras renoplast

 

 

 

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz