Taras podniesiony-wentylowany, czyli rewolucyjny system z drenażowym odprowadzeniem wody.

0
12 January 2017 kategorie:

Tarasy podniesione-wentylowane

Konstrukcja tarasów podniesiono-wentylowanych nie jest skomplikowana, posadzkę tworzą grubowarstwowe płyty kamienne, betonowe lub ceramiczne montowane na specjalnych podkładkach dystansowych ustawionych na stabilnym, wodoszczelnym podłożu (papa izolacyjna, membrana PVC lub EPDM). W porównaniu do innych technologii wykonania posadzek, ta forma jest zdecydowanie najprostsza i wymaga użycia mniejszej ilości materiałów (brak konieczności stosowania zapraw fugowych, kleju), sam montaż jest szybki i co istotne nie ograniczają go warunki atmosferyczne. Taras wykonany w taki sposób jest dobrze wentylowany, skutecznie odprowadza wodę po warstwie hydroizolacji i na zewnątrz za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych do tego rodzaju posadzek, profili okapowych. Nie dziwi więc fakt, iż tego  typu rozwiązanie znajduje coraz większe zastosowanie na tarasach, balkonach, loggiach czy dachach płaskich  – mówiąc krótko, ta technologia jest prosta do wykonania i bardzo trwała.

Rozwiązania Renoplast

Podkladki smart na tarasie

W odpowiedzi na rosnącą popularność tzw. tarasów wentylowanych firma Renoplast postanowiła wprowadzić na rynek kompletne rozwiązania przeznaczone do tego typu technologii budowy. Każdy z profili W30, W30R z zastosowaniem podkładki SMART lub SMART PLUS tworzy innowacyjny system, który doskonale sprawdzi się na tarasach w naszym klimacie. Dlaczego? Zamiast korodującej obróbki blacharskiej stosuje się aluminiowe profile pokryte dodatkowo warstwą poliestrową, co zapewnia 100% ochronę przed korozją. Sama posadzka jest mrozoodporna, brak zalegającej wody sprawia, że nie występuje efekt cykli zamarzania i rozmarzania, co znacznie wydłuża trwałość posadzki. Płyty w razie konieczności można swobodnie zdemontować, wymieniać a pod nimi poprowadzić kable, rurki itp.

Zalety stosowania systemów Renoplast przy posadzkach z drenażowym odprowadzeniem wody:

- skuteczne, drenażowe odprowadzenie wody na zewnątrz tarasu

- dobre zabezpieczenie czoła tarasu zapewniające 100% ochronę przed korozją

- posadzka odporna na cykle zamarzania i rozmarzania

- kompletność systemu

- prosty montaż oraz demontaż posadzki

- brak konieczności stosowania zaprawy klejowej i spoinowej (ograniczenie kosztów)

Uzupełnieniem profili okapowych do posadzek z odwodnieniem drenażowym są 12-milimetrowe podkładki SMART, których użycie jest w zasadzie intuicyjne i daje użytkownikowi możliwość dostosowania każdej podkładki do aktualnych potrzeb (możliwość podziału podkładki na ½ lub ¼  przy obrzeżach). Materiał (polietylen, polipropylen), z którego wykonano podkładki jest odporny na czynniki atmosferyczne, dlatego użytkownik nie musi martwić się o ich stan nawet po wielu sezonach. Co istotne z punktu widzenia potencjalnego Klienta podkładki tarasowe SMART są znacznie tańsze od modeli dostępnych na rynku, jednocześnie zapewniają wysoką trwałość.

podkładka tarasowa smart

Standardowo podkładki mają wysokość 12 mm, jednak można je dowolnie regulować poprzez krążki poziomujące oraz dystanse w formie rurek, przycinanych na odpowiednią długość. Elementy połączone w ten sposób tworzą model zbudowany modułowo - podkładkę SMART PLUS dającą możliwość regulacji wysokości od 24 do 264 mm.

Zalety stosowania podkładek SMART oraz SMART PLUS:

- prosty montaż przez cały rok

- wysoka trwałość

- duża wytrzymałość

- efektywne wykorzystanie przy układaniu

- bardzo stabilne podparcie płyt posadzkowych

- wysoka jakość wykonania

- odporność na warunki atmosferyczne

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz