Trwałe systemy balkonowe

0
18 January 2017 kategorie:

Dobór właściwego rozwiązania warstw posadzkowych balkonu decyduje o jego trwałości i komforcie eksploatacji. Na balkonie można wykonać posadzki z różnych materiałów jak płytki ceramiczne, kamienne lub betonowe, z desek drewnianych lub kompozytowych, mogą też być posadzki żywiczne.

Wszystkie te materiały można układać wg różnych technologii. Izolacje przeciw wodne mogą być wykonywane z takich materiałów jak zaprawy uszczelniające, bitumiczne papy termozgrzewalne, bitumiczne papy samoprzylepne, bitumiczne masy KMB, membrany PVC, membrany EPDM, żywice epoxydowe, żywice poliuretanowe. O doborze materiału i technologii układania decyduje wiele czynników, jak wielkość powierzchni posadzki, poziom progu drzwi balkonowych w stosunku do poziomu konstrukcji balkonu, możliwość odwodnienia posadzki, konstrukcja balkonu, orientacja posadzki w kontekście stron świata (nasłonecznienie).

We wszystkich rodzajach posadzek i technologiach ich wykonania najistotniejsze jest poprawne wykonanie odwodnienia balkonu. Gwarantuje to dobór odpowiednich profili okapowych z powłokami odpornymi na korozyjne oddziaływanie środowiska atmosferycznego oraz materiałów z nim się stykających, jak na przykład zapraw uszczelniających.

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz